+420 774 434 535

Jaké druhy Akvatronu používáme

AKVATRON 6

Základní a nejčastěji používaný výrobek. Jedná se o modifikovanou suchou směs, která vytváří hydroizolační efekt na bázi krystalizace.

Před aplikací je důležité povrch důkladně očistit a zbavit všech nečistot tak, aby došlo k otevření kapilár a pórů. Poté se podklad navlhčí vodou do úplného nasycení a nanáší se základní nátěr v poměru 1:1 ( Akvatron 6 : voda)nejlépe štětcem nebo kartáčem.

Po cca 5 min. nanesení základního nátěru se nanáší 1 vrstva v poměru 4:1 (Akvatron 6 : voda) a to buď štětcem nebo stěrkou. Druhá vrstva se nanáší ve stejném ředění jako první po cca 5 -6 hodinách po nanesení první vrstvy. Chráníme před přímým slunečním zářením a před vysycháním po dobu minimálně 3 dnů. 

Dokumenty Akvatron 6:

technický list

bezpečnostní list

aplikační pokyny

AKVATRON 8

Jeho pojivem je speciální druh hlinitanového cementu a další modifikační přísady na krystalizační bázi. Po rozmíchání s vodou rychle tuhne a tvrdne. Proto je určen k utěsňování aktivních průsaků v betonové konstrukci ( např. ve spárách). 

Pro aplikaci je nutno vysekat žlábek tvaru U široký cca 20 mm a hluboký dle tlaku vody - min. 40 mm. Povrch betonu se dokonale očistí, v případě potřeby navlhčí do nasycení. AKVATRON 8 se promíchá s vodou v poměru 3 : 1 a ihned vtlačí nejlépe rukou v gumové rukavici do žlábku a přidrží po  dobu min. 90 sekund.

Dokumenty Akvatron 8:

technický list

bezpečnostní list

aplikační pokyny

AKVATRON 12

Je modifikovaná směs anorganického původu s výrazným krystalizačním efektem, vysoce koncentrovaná.Používá se jako přísada do betonové směsi všude tam, kde nám záleží na dokonalé nepropustnosti vůči kapalinám. Přidává se do čerstvé betonové směsi v míchačce. Přidává se v množství 0,4 - 1% na hmotnost cementu. Přidané množství závisí na způsobu použití betonu a na tom, v jakém prostředí bude uložen.

Další uplatnění Akvatronu 12 je při ošetřování kritických míst stavební konstrukce, např. styk stěny a dna. V místě styku se vyseká žlábek tvaru U, ten se vytře Akvatronem 12 smíchaným s vodou v poměru 250 ml na 1 kg směsi a po 2 - 3 hod vyplní i Akvatronem 6 smíchaným s vodou poměru 3 : 1, poté se styk přestěrkuje Akvatronem 6.

Dokumenty Akvatron 12:

technický list

bezpečnostní list

aplikační pokyny

obrázek na pozadí